Klasyfikacja  eF1 sezon 2021

Klasyfikacja eF1 sezon 2021

7 czerwca, 2021 Wyłączone przez Marek

Klasyfikacja kierowców Formuła 1 według serwisu eF1 przyznaje punkty za ukończony wyścig. W sezonie 2020 staruje 20 kierowców. Każdy z nich, który przejedzie linię mety otrzymuje ilość punktów proporcjonalnie do miejsca, które zajął. Maksymalna ilość punktów to 20 za 1 miejsce, za 2 miejsce przyznawane jest 19 punktów, za 3 – 18 punktów itd.

KierowcyZespółeF1BHITPTESMCAZFRATATGB
Lewis HamiltonMercedes1742019202014619191720
Lando NorrisMcLaren16517181613181616161817
Max VerstappenRed Bull Racing1571920191920202020
Sergio PerezRed Bull Racing1511610171617201817155
Carlos SainzFerrari14113161014191310151615
Valtteri BottasMercedes135181818917181918
Charles LeclercFerrari13215171517175141319
Daniel RicciardoMcLaren130141512159121581416
Pierre GaslyAlphaTauri1051411111518141210
Fernando AlonsoAlpine1011113481513121114
Lance StrollAston Martin991113710131113813
Yuki TsunodaAlphaTauri851296514811911
Esteban OconAlpine848121412127712
Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing79979611106678
Sebastian VettelAston Martin786881619129
Kimi RäikkönenAlfa Romeo Racing741089101141066
George RussellWilliams5475779109
Mick SchumacherHaas415543382533
Nicholas LatifiWilliams3835653457
Nikita MazepinHaas29422471324